Ezt olvasta már?


Vasárnap VB meccsek és eredmények: Meglepetés vereséget szenvedtek a németek

Vasárnap az orosz sztyeppéktől nem messze először a szerbek csaptak össze Cost Ricával, majd a Mexiókanek kellett farkasszemet nézni a regnáló bajnok Németországgal, amely mérkőzés aztán egy hatalmas meglepetésbe torkollot, este pedig Brazília és Sváj küzdhet meg az elő csoport győzelmükért.

Szerbia 1-0-ra legyőzte vasárnap Costa Ricát Szamarában, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság E csoportjának első fordulójában.

 

Eredmény:

E csoport, 1. forduló:

Szerbia-Costa Rica 1-0 (0-0)

------------------------------

Szamara, 40 170 néző, v.: Malang Diedhiou (szenegáli)

gólszerző: Kolarov (56.)

sárga lap: Ivanovic (59.), Prijovic (98.), illetve Calvo (22.), Guzmán (56.)

 

Szerbia:

--------

Vladimir Stojkovic - Aleksandar Kolarov, Dusko Tosic, Nikola Milenkovic, Branislav Ivanovic - Luka Milivojevic, Nemanja Matic - Adem Ljajic (Filip Kostic, 70.), Sergej Milinkovic-Savic, Dusan Tadic (Antonio Rukavina, 83.) - Aleksandar Mitrovic (Aleksandar Prijovic, 90.)

 

Costa Rica:

----------

Keylor Navas - Francisco Calvo, Óscar Duarte, Giancarlo González, Johnny Acosta, Cristian Gamboa - Bryan Ruiz, Celso Borges, David Guzmán (Daniel Colindres, 73.), Johan Venegas (Christian Bolanos, 60.) - Marco Urena (Joel Campbell, 67.)

 

II. félidő:

----------

56. perc: a szerb csapatkapitány, Aleksandar Kolarov kissé jobbról, 22 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda védhetetlenül vágódott a kapu rövid felső sarkába (1-0).

Branislav Ivanovic, a Zenit hátvédje 104. alkalommal lépett pályára a szerb válogatottban, így Dejan Stankovicot megelőzve hazája örökrangsorának élére állt. Csapata remek iramban, lendületes játékkal kezdte a mérkőzést, ennek köszönhetően kidolgozott néhány ígéretes helyzetet, de a befejezések pontatlannal bizonyultak, illetve a Real Madrid kapusa, Keylor Navas nagyszerűen védett.

Az első félidőben a közép-amerikai együttes többször próbálkozott kapura lövéssel, viszont a szerbek kísérletei veszélyesebbek voltak, gól azonban egyikből sem született.

A második félidő Aleksandar Mitrovic ziccerével kezdődött, amit Navas szintén hárított, de Kolarov szabadrúgásánál már nem volt esélye. A folytatásban Costa Rica a hátránya ellenére sem tudott változtatni a játék képén, kevés lehetősége volt az egyenlítésre, és azokkal sem tudott élni. Szerbia újabb helyzeteket alakított ki, az eredmény azonban már nem változott.

A címvédő Németország nagy meglepetésre 1-0-ra kikapott vasárnap Mexikótól a moszkvai Luzsnyiki Stadionban, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F csoportjának első fordulójában.

A csereként pályára lépett mexikói Rafael Márquez ötödik világbajnokságán kapott lehetőséget, és ezzel csatlakozott rekorder honfitársához, az ugyancsak öt vb-n szerepelt Antonio Carbajalhoz és a német Lothar Matthäushoz.

 

Eredmény:

F csoport, 1. forduló:

Mexikó-Németország 1-0 (1-0)

----------------------------

Moszkva (Luzsnyiki Stadion), 78 011 néző, v.: Alireza Faghani (iráni)

gólszerző: Lozano (35.)

sárga lap: Morano (40.), Herrera (90.), illetve Müller (83.), Hummels (84.)

 

Mexikó:

-------

Guillermo Ochoa - Carlos Salcedo, Hugo Ayala, Hector Moreno, Jesus Gallardo - Hector Herrera, Andres Guardado (Rafael Márquez, 74.) - Miguel Layun, Carlos Vela (Edson Alvarez, 58.), Hirving Lozano (Raúl Jiménez, 66.) - Javier Hernandez

 

Németország:

--------

Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, Marvin Plattenhardt (Mario Gomez, 79.) - Toni Kroos, Sami Khedira (Marco Reus, 60.) - Thomas Müller, Mesut Özil, Julian Draxler - Timo Werner (Julian Brandt, 87.)

 

I. félidő:

----------

35. perc: Vela indította a felező vonaltól Hernandezt, aki a kapuhoz közeledve a bal oldalon érkező Lozanóhoz passzolta a labdát, ő pedig egy visszahúzós csel után nyolc méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

Nagy iramban, mindkét oldalon helyzetekkel indult a találkozó, a veszélyesebb lehetőségek Neuer kapuja előtt alakultak ki. A mexikóiak bátran támadtak, többször is átjátszották a kissé meglepett német védelmet, de a befejezéseket rendre elpuskázták. A játék színvonala remek volt, a labdát többet birtokló címvédő is próbálkozott, de a támadásszövése erőtlenebbnek tűnt, mint a riválisé. A gyors kontrából esett gól feltüzelte a németeket, többek között egy kapufával válaszoltak - Kroos szabadrúgása után Ochoa tolta a keresztlécre a labdát -, de a szünetig nem sikerült egyenlíteniük.

A fordulást követően nem változott a játék képe, meddő német fölényt és gyors mexikói ellentámadásokat láthatott a közönség, bár utóbbiak száma csökkent az első félidőhöz képest. Az idő előrehaladtával egyre jobban fáradt a közép-amerikai gárda, amelyet beszorított ugyan a világbajnok, de túl lassan, körülményesen járatta a labdát, így valódi helyzetet csak elvétve tudott kialakítani. A hajrában néha kijött a szorításból a hősiesen védekező mexikói csapat, de a fizikailag és mentálisan fáradt játékosok jóval kevésbé voltak "élesek", mint korábban. A csereként beállt Brandt a végén még lőtt egy kapufát, de ez kevésnek bizonyult, hogy a címvédő elkerülje a vereséget.

 

Brazília kisebb meglepetésre csak döntetlennel kezdte meg szereplését az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: az E csoport első fordulójában, vasárnap 1-1-et játszott Svájccal Rosztovban.

 

Eredmény:

E csoport, 1. forduló:

Brazília-Svájc 1-1 (1-0)

------------------------

Rosztov, 43 109 néző, v.: César Arturo Ramos (mexikói)

gólszerzők: Coutinho (20.), illetve Zuber (50.)

sárga lap: Casemiro (47.), illetve Lichsteiner (31.), Schär (65.), Behrami (68.)

 

Brazília:

---------

Alisson - Danilo, Miranda, Thiago Silva, Marcelo - Casemiro (Fernandinho 60.), Paulinho (Renato Augusto 67.) - Willian, Philippe Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (Roberto Firmino 79.)

 

Svájc:

------

Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner (Michael Lang 87.), Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Valon Behrami (Denis Zakaria 71.), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili, Steven Zuber - Haris Seferovic (Breel Embolo 80.)

 

I. félidő:

----------

20. perc: Marcelo gyengére sikerült bal oldali beadását röviden tisztáztak a svájci védők. A labda a 16-os bal sarka előtt érkező Coutinhóhoz pattant, aki egy rövidet tolt rajta, majd jobbal gyönyörűen a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

 

II. félidő:

50. perc: Shaqiri a jobb oldalról végzett el szögletrúgást. A labdát élesen az ötös közepére lőtte be, ahol a Mirandát magától eltartó Zuber tisztán fejelt a kapu közepébe, a léc alá (1-1).

Némi meglepetésre a svájciak kezdték határozottabban és bátrabban a mérkőzést, ám a lendületük csak pár percig tartott ki, majd átadták a területet a dél-amerikai sztárcsapatnak. A brazilok egy rövid ideig keresték a fogást ellenfelük védekezésén, aztán a 11. percben sikerült először nagy helyzetet kialakítaniuk, amelyből csak Paulinho pontatlan lövése miatt nem lett gól. A brazilok fölénye folyamatosan nőtt, a svájciak csak a védekezéssel törődtek, a játékrész közepére azonban mégis hátrányba kerültek Coutinho gyönyörű lövése után.

A februári sérülése óta első tétmérkőzésén játszó, s lendületes játékkal - valamint látványos frizurával - visszatérő Neymar vezette brazilok előnyük tudatában fokozatosan visszavettek a tempóból, s az utolsó negyedórára teljesen átadták a kezdeményezés lehetőségét a riválisnak, mely ennek ellenére sem tudott igazi helyzetet kialakítani a félidő végéig.

A fordulás után Svájc a korábbiaknál lendületesebb futballt játszott, s mindössze öt perc elteltével egy szögletet követően egyenlíteni tudott. A brazil csapatot érezhetően váratlanul érte a kapott gól, néhány percig némileg zavartan játszott, ám később rendezte a sorait.

A dél-amerikaiak ismét átvették az irányítást, ám a játékrész derekáig helyzetig sem jutottak el, majd azonban Coutinho rúghatott volna ismét gólt, de célt tévesztett. A hajrára már nyomasztó volt a brazil-fölény, sorra adódtak kecsegtető lehetőségek Neymarék előtt, de vagy pontatlanok voltak, vagy Sommer hárított, így végül a vb egyik esélyesének meg kellett elégednie a döntetlennel.

 

Forrás: MTI

Brazília kisebb meglepetésre csak döntetlennel kezdte meg szereplését az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon: az E csoport első fordulójában, vasárnap 1-1-et játszott Svájccal Rosztovban.


Eredmény:
E csoport, 1. forduló:
Brazília-Svájc 1-1 (1-0)
------------------------
Rosztov, 43 109 néző, v.: César Arturo Ramos (mexikói)
gólszerzők: Coutinho (20.), illetve Zuber (50.)
sárga lap: Casemiro (47.), illetve Lichsteiner (31.), Schär (65.), Behrami (68.)

Brazília:
---------
Alisson - Danilo, Miranda, Thiago Silva, Marcelo - Casemiro (Fernandinho 60.), Paulinho (Renato Augusto 67.) - Willian, Philippe Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (Roberto Firmino 79.)

Svájc:
------
Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner (Michael Lang 87.), Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Valon Behrami (Denis Zakaria 71.), Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili, Steven Zuber - Haris Seferovic (Breel Embolo 80.)

I. félidő:
----------
20. perc: Marcelo gyengére sikerült bal oldali beadását röviden tisztáztak a svájci védők. A labda a 16-os bal sarka előtt érkező Coutinhóhoz pattant, aki egy rövidet tolt rajta, majd jobbal gyönyörűen a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

II. félidő:
50. perc: Shaqiri a jobb oldalról végzett el szögletrúgást. A labdát élesen az ötös közepére lőtte be, ahol a Mirandát magától eltartó Zuber tisztán fejelt a kapu közepébe, a léc alá (1-1).

Némi meglepetésre a svájciak kezdték határozottabban és bátrabban a mérkőzést, ám a lendületük csak pár percig tartott ki, majd átadták a területet a dél-amerikai sztárcsapatnak. A brazilok egy rövid ideig keresték a fogást ellenfelük védekezésén, aztán a 11. percben sikerült először nagy helyzetet kialakítaniuk, amelyből csak Paulinho pontatlan lövése miatt nem lett gól. A brazilok fölénye folyamatosan nőtt, a svájciak csak a védekezéssel törődtek, a játékrész közepére azonban mégis hátrányba kerültek Coutinho gyönyörű lövése után.
A februári sérülése óta első tétmérkőzésén játszó, s lendületes játékkal - valamint látványos frizurával - visszatérő Neymar vezette brazilok előnyük tudatában fokozatosan visszavettek a tempóból, s az utolsó negyedórára teljesen átadták a kezdeményezés lehetőségét a riválisnak, mely ennek ellenére sem tudott igazi helyzetet kialakítani a félidő végéig.
A fordulás után Svájc a korábbiaknál lendületesebb futballt játszott, s mindössze öt perc elteltével egy szögletet követően egyenlíteni tudott. A brazil csapatot érezhetően váratlanul érte a kapott gól, néhány percig némileg zavartan játszott, ám később rendezte a sorait.
A dél-amerikaiak ismét átvették az irányítást, ám a játékrész derekáig helyzetig sem jutottak el, majd azonban Coutinho rúghatott volna ismét gólt, de célt tévesztett. A hajrára már nyomasztó volt a brazil-fölény, sorra adódtak kecsegtető lehetőségek Neymarék előtt, de vagy pontatlanok voltak, vagy Sommer hárított, így végül a vb egyik esélyesének meg kellett elégednie a döntetlennel.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Többen munkavégzés nélkül kaphattak fizetést a Vas Vármegyei Kormányhivatalnál

Az ügyben ismeretlen tettesek ellen feljelentést tettek.

Mindenki kivár a háttérben: emiatt csúszik a MOL gigantikus olajüzlete

Tovább húzódik az orosz tulajdonban lévő szerb olajvállalat, a NIS eladása. A Mol által tervezett, közel egymilliárd eurós tranzakció...

Európa legnagyobb outdoor és katonai áruháza érkezik Magyarországra

A Military online áruház tovább erősíti európai jelenlétét, és elindította a Military.EU/HU weboldal új, magyar vásárlók számára...

Vagyonmentés, amerikai vízum: sorra lépnének le a leköszönő kormány bizalmi emberei

Alig két héttel a választási vereség után a Fidesz-közeli gazdasági elit tagjai állítólag feszített tempóban menekítik külföldre...

Az Uzsoki kórház főigazgatója: A kórházak többsége brutális adóssággal küzd, ez rendszerhibára utal

Ficzere Andrea szerint strukturális változások nélkül a pluszforrások feneketlen kútba mennek. Arról is beszélt egy interjúban, hogy a...

Az AI leváltja a kárszakértőket? Már ember nélkül is megy a kifizetés

Az Uniqa új mesterséges intelligenciája, NiQA már emberi beavatkozás nélkül intézi a lakásbiztosítási kárrendezést: a bejelentéstől...

Van HR rendszered? Így hozz jobb döntéseket az adatokkal.

Bár a legtöbb nagyvállalatnál már működik valamilyen HR-rendszer, a döntéshozók sokszor mégis Excel-táblákra és megérzésekre kell...

0

Sport

Angliában Gera Zoltán óta nem történt ilyen magyar futballistával

Edzője szerint a magyar válogatott alapembere nemcsak játékosként, hanem emberként is példát mutat.

Katasztrófa és fáradtság: nagy az aggodalom Győrben az NB I aranycsatája közben

Továbbra is a Győr vezeti az NB I-et a Fradi előtt, már csak két forduló van hátra.

Bognár György bárkit eladna a Fradinak egyetlen feltétellel

A Paks edzője nem akart köntörfalazni a Fradi elleni 2-0-s vereség után.

Ronnie O’Sullivan elveszítette a fejét, odaütött, ezt még sokba kerülhet neki

Noha John Higgins sem játszott kiemelkedően, feljött 9-7-re, így a hétfői harmadik szakasz még tartogat izgalmakat.

Salah idényének vége, megvan a Real Madrid első nyári igazolása - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

Kabaré: A 70 méteres felívelés után a kapus háttal adott gólpasszt - videó

A török negyedosztályú bajnokság rájátszásában vívott meccsen született meg a hétvége legfurcsább gólja.

Tóth Balázst Liverpoolba vinnék, a magyar válogatott kapusa nagy döntés előtt áll

Komoly érdeklődés mutatkozik a Premier League-ből a Blackburn Rovers magyar sztárja iránt.

A Paks tizenegyest reklamált, aztán a Fradi lecsapott, de a címvédő erre a félidőre nem lehet büszke

A Fradi egy félidő után 1-0-ra vezet a Paks ellen az NB 31. fordulójában, kövesse velünk a második félidőt.

Eltűnt a politikai védőháló, sorra inognak meg a magyar sport vezetői székei

Hiába volt a kikövezett az út, még az elmúlt másfél évtizedben sem volt biztos recept a megfelelő sportvezetőre.

0
0

Bulvár

Ki ne dobd: nem használod, ám 80 ezer forintot is érhet ez a retró eszköz

Egyes VHS-kazetták, DVD-k, Blu-ray lejátszók és videomagnók iránt továbbra is erős a kereslet. Egyes ritkább, jó állapotban lévő, vagy felújított darabokért ma már rengeteget fizetnek a gyűjtők.

Megvan az év politikai mémje, az egész ország ezen a kormányváltás utáni képen röhög

Az adminisztrációt nem könnyítették meg, újabb 4 év "szenvedés" kezdődik?

Időjárás: megjött az előrejelzés a hosszú hétvégére – Nem szabad otthon hagyni az esernyőt?

Május elseje miatt jön a hosszú hétvége, és vasárnap anyák napja is lesz. Ideje megnézni, hogy ez milyen időjárást hoz.

Rejtélyes rakomány akadt el Hatvannál, kamionnal érkezett

Egyelőre nem tudni, mit szállítottak.

Szubklinikus stroke – A „néma” agyi károsodás

A stroke-ot a legtöbben hirtelen kialakuló, drámai tünetekkel azonosítják: féloldali bénulás, beszédzavar, látáskiesés, tudatzavar. Az elmúlt évek kutatásai azonban rámutattak egy jóval alattomosabb, sokszor ész

Aranyat találtak Tihanyban: régi árnyékszék rejtette a kincset

A tihanyi félszigeten megdöbbentő mennyiségű aranylelet került elő 150 évvel ezelőtt. A véletlen szerencse rögtönzött aranybányászokká tette a helybélieket.

Károly döntött, Katalin teljesen kiakadt: a hercegné őrjöng a király terve miatt

A brit királyi család körül ismét forr a levegő, mivel egy újabb döntés komoly feszültséget szított a falak mögött: a bennfentesek szerint most minden eddiginél élesebb ellentét alakult ki Károly és Katalin köz

Az év átverése ez a fotó, de nagyon nagy baj lett belőle

Egy elsőre ártatlannak tűnő internetes tréfa komoly jogi következményekhez vezethet Dél-Koreában. Öt év börtönbüntetést is kaphat az a negyvenes éveiben járó férfi, aki mesterséges intelligenciával generált f

Vírusként terjedt az interneten egy vicc anélkül, hogy bárkit is megnevettetett volna

Summér kutya: ez történelmünk legrégebbi ismert kocsmavicce, amin 4000 éve biztos nagyokat kacagtak az emberek, de ma már senki sem érti.

blogmorzsák

Ritkán látható fotók a múltból

Két tucat kép a fasiszta Olaszországról.