Ezt olvasta már?


Mit érdemes tudni, ha függönyt vásárolunk?

Ha nagyon egyedi, a hagyományostól eltérő méretekkel rendelkező nyílászáróink vannak, akkor célszerű méretre vágatni a függönyt. Ezeket méterben tudjuk megvásárolni, ami annyit jelent, hogy a magassága adott, a szélességét nekünk kell megadni.

 

Ha azonban klasszikus ablakaink vannak, azokra bő választékban kapható kész függöny

is, csak pontosan meg kell határozni a méretet. Nagy előnye ennek a típusnak, hogy mivel nem kell méretre szabatni, azonnal hazavihetjük és elhelyezhetjük a kívánt ablakon.

 

A függöny nem mindenki szerint szükséges, de sokkal otthonosabbá teszi a légkört, mert lágyítja a teret. Gyakorlatilag felöltözteti az ablakokat, csinosabb külsőt ad az egész helyiségnek. De mi igazából a funkciója?

 

A függöny szerepe

 

A függöny kiválasztása során elsődlegesen a rendeltetését kell meghatároznunk. Ha nem csak dekorációnak használjuk, akkor sötétítéshez vagy árnyékoláshoz is alkalmazhatjuk. A szoba adottságainak és az egyéni igényeinknek megfelelően döntsük el, hogy mennyi fényt szeretnénk beengedni kintről.

 

Ezek után tudjuk megállapítani, hogy sötét, vastag, sűrűn szőtt anyagra vagy világosabb, lazább szövésű textilre lesz szükségünk. Az előbbi alkalmas a fénykizárásra, utóbbival tompíthatjuk a napsütés erejét.

 

A fényáteresztő típusok rendkívül dekoratívak, ráadásul a kíváncsi tekintetek kizárásában is segítenek úgy, hogy közben nekünk kitekintést engednek a külvilágba. Esztétikus megjelenést biztosítanak, különféle hangulatokat, vagy stílust tudunk velük csempészni a lakberendezésbe.

 

Hogyan válasszuk ki a megfelelő függönyt?

 

Ha már tudjuk, hogy mit akarunk elérni vele, akkor a szín és a stílus, illetve a minták kiválasztása lesz a következő feladat. Nagyon fontos, hogy a függöny is illeszkedjen a bútorokhoz, a falakhoz, a padlózathoz, valamint az egyéb berendezési tárgyakhoz.

 

Borzasztóan el tudja rontani az összhatást egy oda nem illő szín, de az is, ha nem megfelelő méretet választunk. Ha azt szeretnénk, hogy hangsúlyos elemként legyen jelen a szobában, akkor lehet harsányabb a szín és a minta, de minden más legyen visszafogottabb. Esetleg egy-két tárgyon megjelenhet valami élénkebb, de ne vigyük túlzásba.

 

Ha a függöny háttérként szolgál egy erőteljesebb hatású szoba mögött, akkor egy szolid, mérsékelt típus lesz a nyerő. Egy kirívó mintájú és árnyalatú kanapé mögött például nagyon előnytelen lenne a rikító függöny az ablakon.

 

Vegyük le a méretet pontosan!

 

A Szőnyeg textil webáruház kínálatában sokféle méretben találunk kész függönyt. A függöny úgy a legesztétikusabb, ha hullámos és fodros, ezért a karnis méretének a kétszeresét vegyük alapul a számításnál. Soha ne az ablakot mérjük meg, mert a karnisrúd általában nagyjából 15-30 cm-rel szélesebb.

 

Ez a hosszúság meghatározásánál is igaz, ott is a karnistól mérjünk a padlóig vagy a fűtőtestig, ha van. A padló felett hagyjunk szabadon 5 cm-t, fűtőtestnél 10 cm-t. Ha sötétítő függönyt szerzünk be, annál még lényegesebb a pontos és optimális méret, hiszen sokkal szembetűnőbb, ha nem jól mértünk.







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Erre való a második lyuk a töltőpisztolyon - Ezt sokan nem tudják

Sokszor használod, de valószínűleg sosem gondoltál bele, miért néz ki pontosan így a töltőpisztoly.

Az uborkalé és az új hőségszabály megmentette a címvédő Jannik Sinnert az Australian Openen

Sokan úgy vélik, a szervezők kivételeztek a görcstől szenvedő olasszal.

Íme a 60 másodperces intim gyakorlat férfiaknak, ami drámai hatással van a teljesítményükre

A legjobb pedig az, hogy a gyakorlatot bárhol, akár a munkahelyen is diszkréten el lehet végezni.

„Mindent hallottam és éreztem magam körül, de teljesen lebénultam” – Influenza miatt került kómába a 14 éves tinilány

Különös dolgokat látott és hallott a tinilány. Influenza miatt küzdött az életéért.

Rendőrök vitték el az RTL korábbi sztárját: a szlovák hatóságok hibáztak?

A színészt nemzetközi elfogatóparancs alapján vitték el egy budapesti okmányirodából, miközben egyedül nevelte tizenkét éves lányát.

Lázár János elnézést kért a takarító cigányokról tett kijelentése miatt

A miniszter szerint a Fidesznek az a célja, hogy mindenkinek munkát biztosítson, és ne adjon helyet a migránsoknak.

Végzetes lakástűz történt Encsen

Lakástűzben meghalt egy idős férfi szombaton a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Encsen - közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi...

Miért visznek jeget a világ leghidegebb helyére a tudósok?

Az Antarktiszon nyitották meg a világ első jégtrezorját. A Deutsche Welle riportja.

Most végre kiderül: a kormányzat ezért nem a bérlakásokat szeretné. Erről szólt az elmúlt 16 év?

Az Otthon Start Program sikere kapcsán ismét felmerült a kérdés, a kormányzat miért preferálja jobban a saját ingatlanszerzést a...

Ha elmúltál 55, ezekből mindennap kell enned

A testedben lezajló változások miatt 55 éves kor felett ezeket az élelmiszereket mindenképpen építsd be az étrendedbe.

0

Sport

Megvertük a verhetetlent: 2022 után ismét Eb-döntőt játszik a magyar pólóválogatott

A harmadik negyedig egyszer sem vezetett, utána lesimázta a görögöket Varga Zsolt csapata.

Kiborultak Szerbiában a magyarok elleni döntő előtt, Mandics üzent is a mieinknek

A történtek miatt panaszt nyújtottak be a szerbek az Európa-bajnokságon.

Szerb dráma vezéráldozattal az Eb-elődöntőben, ennek a magyarok örülhetnek

Megvan a magyar férfi-vízilabdaválogatott ellenfele a döntőre, visszavághatnak Vogelék.

A svájci szövetségi kapitány kimondta, mit gondol a Magyarország–Svájc meccs után a kézilabda Eb-n

A svájci média hangsúlyozza, hogy a magyar együttes volt a találkozó esélyese, így számukra az egy pont is bravúr.

Nevet változtat a 14-szeres magyar bajnok Budapest Honvéd labdarúgócsapata

A klub honlapjának szavazása egyértelmű eredményt hozott.

Hétgólos hátrányból állt fel, és harcolt ki döntetlent a magyar válogatott az Eb-n

Elképesztő második félidőt produkált Chema Rodríguez együttese, amelynek így is egy ponttal kell beérnie.

Ennyi esélye van a Fradinak az El-nyolcaddöntőre és negyeddöntőre

Az Európa-liga-csoportkör előtt kijött a Football Meets Data szokásos statisztikája.

Eb-döntős a férfi pólóválogatott

Kiváló játék után döntőben Magyarország.

Szalai Attilát kirakta a keretből, őrjöngött az edző a Fradi-kedvenc szép gólját hozó meccs után

Szerinte ha játékosa Sallai Roland csapattársa lenne, nem így alakult volna a pénteki bajnoki.

Így áll a magyar válogatott csoportja a kézilabda Eb-n Svédország sikere után + videó

A kézilabda Eb-n válogatottunk vasárnap 15.30-kor a szlovének ellen játszik.

Kerkez Milos kiszorította, a Liverpool játékosa már télen távozna a klubtól

A Liverpol balhátvédje még a téli átigazolási ablakban távozni szeretne.

Varga Zsolt elárulta a görögök elleni győzelem titkát – ezt nem tudták a görögök?

Bevált szövetségi kapitányunk taktikája, de más is kellett az Eb-döntőbe jutáshoz.

0
0

Bulvár

Könnyeivel küszködve vallotta be a szörnyű igazságot Jákli Mónika volt párja a tragédiával kapcsolatban

Boráros Gábor könnyek között vallott a Jákli Mónika halála óta átélt nehézségekről és a rá váró legfájdalmasabb feladatról.

Lázár János: Nekem egy Csipkejózsika a Rózsadombról ne dumáljon a cigányok integrációjáról

A miniszter szerint annál nagyobb cigányintegrációs programot ebben az országban senki nem csinált, mint ő Hódmezővásárhelyen, még polgármesterként.

Kiszivárogtak a kamerafelvételek Jákli Mónika utolsó útjáról, a Mercedes érthetetlen útvonalat járt be

Megdöbbentő kamerafelvételek kerültek elő Jákli Mónika tragédiájáról. A Mercedes rejtélyes útja és az időbeli hézagok új kérdéseket vetnek fel.

A szexpóz, amit a nők utálnak, de a férfiak imádnak - A legszexibb a pasik szerint

A férfiak szerint pokolian szexi ez a szexpóz, a nők viszont kényelmetlennek és kiábrándítónak tartják.

Máris megvan, kit okolnak Jákli Mónika haláláért

Több szemtanú állítja: Jákli Mónika párja szinte a mentőkkel egy időben érkezett meg a balesethez. Míg hangosan azt kérte, hogy mentsék meg szerelme életét, egyesek szerint közben az elkallódott mobiltelefonját 

Vályi István Lázár Jánosnak: Nehogy találkozz azokkal, akiket szartakarításra ítéltél!

Az újságíró egyebek mellett azt írta: „titeket is el lehet takarítani WC-kefével”.

A nejem azzal fenyegetőzött, hogy elválik, nagyot koppant, mikor közöltem vele ezt

Ha rezeg a léc, nem lehet tudni, melyik lesz az utolsó csepp!

0