Magyar-orosz - Orosz győzelem a Puskás Arénában
A magyar labdarúgó-válogatott 3-2-re kikapott Oroszországtól vasárnap a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája második fordulójában.
A magyar válogatott 42 éve nyeretlen riválisával szemben, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.
A két kör után három ponttal álló magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi szövetségi kapitány együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.
Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport, 2. forduló:
Magyarország-Oroszország 2-3 (0-2)
----------------------------------
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Maurizio Mariani
gólszerzők: Sallai (62.), Nikolics (70.), illetve Mirancsuk (15.), Ozdojev (33.), Mário Fernandes (46.)
sárga lap: Sigér (42.), illetve Zobnyin (25.)
Magyarország
------------
Gulácsi Péter - Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila - Bese Barnabás, Sigér Dávid (Kalmár Zsolt, a szünetben), Nagy Ádám, Holender Filip - Szoboszlai Dominik (Cseri Tamás, 82.) - Sallai Roland, Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 67.)
Oroszország:
------------
Anton Sunyin - Mário Fernandes, Andrej Szemjonov, Georgij Dzsikija, Fjodor Kudrjasov - Magomed Ozdojev, Roman Zobnyin, Alekszej Ionov (Vjacseszlav Karavajev, 75.) - Anton Mirancsuk (Jurij Gazinszkij, 67.), Artyom Dzujba, Daler Kuzjajev (Jurij Zsirkov, 57.)
I. félidő:
----------
15. perc: hajszálpontos orosz akció futott végig a bal oldalon, a 16-os szélénél Kuzjajev kapott egy kiugratást, középre passzolt, Mirancsuk pedig Gulácsi támaszkodó lába mellett a kapu bal oldalába továbbított (0-1).
33. perc: egy élesen középre lőtt labdát a 11-es pontnál álló Szalai Ádám rosszul vett le, Szemjonov elpöckölt előle, amivel tökéletesen tálalt Ozdojev elé, aki könnyedén a jobb sarokba csavart (0-2).
II. félidő:
-----------
46. percben: egy bal oldali orosz beadást Dzjuba háttal a kapunak vett át az ötösön, higgadtan az érkező Mário Fernandes elé passzolt, akinek így csak a kapuba kellett továbbítani (0-3).
62. perc: szép magyar támadás végén Sallai kapott tökéletes indítást, egyedül lépett ki, és a pattogó labdát a kifutó orosz kapus fölött higgadtan átemelte (1-3).
70. perc: Szoboszlai ívelt lágyan a 16-os jobb oldalára, Bese megelőzte emberét, a túl oldalra fejelt, és a hosszún érkező Nikolics közvetlen közelről a léc alá lőtt (2-3).
Jól kezdett a magyar válogatott, de Szalai Attila óriási hibáját kis híján kihasználták az oroszok az 5. percben: egy indításra rendkívül rosszul helyezkedett a védő és még meg is botlott, így Anton Mirancsuk begyalogolhatott a kapuig, ám öt méterről mellé lőtt. Így sem kellett sokat várni a vendégek vezetésére, az első negyedóra végén a nem sokkal korábban hibázó Mirancsuk értékesítette ziccerét. A magyar csapat nem tört meg, több szép támadást vezetett Szoboszlai Dominik és Sallai Roland főszereplésével, előbbi láthatóan megkülönböztetett figyelmet kapott az orosz védőktől, akik többször is keményen odaléptek a Törökországban csodálatos szabadrúgás gólt szerző 19 éves középpályásnak.
Marco Rossi a szünetben a sárga lapos - ezzel a következő mérkőzést kihagyó - Sigér Dávid helyére Kalmár Zsoltot küldte pályára, de a középpályásnak még bemelegedni sem volt ideje amikor úgy tűnt, eldőlt a találkozó: mindössze 37 másodperc telt el, és Mário Fernandes betalált.
A háromgólos hátrány ellenére becsülettel támadott a magyar csapat és Sallai Roland remek emelésével - amelyet Kalmár tökéletes passza előzött meg - a 62. percben szépített. Nyolc perccel később pedig a csereként pályára lépő Nikolics Nemanja közeli találatával nyílttá tette a találkozót.
A 82. percben Cseri Tamás személyében újoncot is avatott a magyar válogatott, melynek tagjai a hajrában is hajtottak az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.
Az eredménynek természetesen nem, a mutatott teljesítménynek viszont örült Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az oroszok elleni 3-2-es hazai vereséget követően.
"A srácoknak is elmondtam, hogy balszerencsések voltunk, de a teljesítménnyel elégedettek lehetünk" - mondta a Puskás Arénában, a Nemzetek Ligája második fordulójában rendezett vasárnapi összecsapást követően az olasz szakember. Hozzátette, gyakorlatilag minden statisztikai mutatóban felülmúlták riválisukat, ugyanakkor a futballt gólra játsszák, az oroszok pedig hármat is szereztek, ezek közül kettő is hasonló körülmények között, "időzítési problémák" miatt született.
Marco Rossi megjegyezte, az elmúlt két mérkőzésen bebizonyította a csapat, hogy Törökország és Oroszország válogatottjainak is méltó ellenfele tud lenni. Előbbi otthonában megérdemelt győzelmet aratott, a mostani összecsapáson pedig úgy kapott ki, hogy megérdemelte volna az egy pontot. Hozzátette, nem emlékszik olyan találkozóra az elmúlt évekből, amikor a magyar válogatott háromgólos hátrányból felállt volna. Megjegyezte, az elmúlt két mérkőzés legpozitívabb tapasztalata, hogy hosszú ideig támadószellemben futballozik a gárda és magasabban jegyzett csapatokkal szemben is kezdeményezőbb, agresszívabb játékot tud bemutatni. Ugyanakkor sokkal hatékonyabbnak kell lennie a csapatnak, nem fér bele, hogy öt-hat helyzetet elpuskázzon.
A bolgárok elleni Európa-bajnoki pótselejtezővel kapcsolatban azt mondta a szövetségi kapitány, "megvan az okunk arra, hogy optimisták legyünk"
Sztanyiszlav Csercseszov, az orosz válogatott szövetségi kapitánya elmondta, felkészültek a magyar csapatra, ezt jól mutatja, hogy hatvan percig nem volt problémájuk, utána viszont kiengedtek, amiért nagy árat fizettek. Hozzátette, a hajrában végrehajtott cserékkel sikerült rendezniük a sorokat, így pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A szakember arról is beszélt, hogy nagyon tetszett neki a magyar csapat játéka, ráadásul sok új, fiatal játékos erősíti az együttest. Csercseszov azzal köszönt el az újságíróktól, bízik benne, hogy a két csapat esetleges következő mérkőzését itt a Puskás Arénában már nézők előtt rendezhetik meg. Hozzátette, egy telt házas összecsapáson talán más lett volna az eredmény.
Az első hazai gólt szerző Sallai Roland az MLSZ-nek azt mondta a találkozót követően, hogy bosszantják a kihagyott helyzetek, hiszen egy döntetlent kiharcolhattak volna. Hozzátette, úgy érzi, jó állapotban volt a csapat a legutóbbi két mérkőzésen, és sokat fejlődött.
Nikolics Nemanja közel három év után volt eredményes újra a válogatottban, de a vereség miatt nem lehetett elégedett: "Régen szereztem gólt a válogatottban, ami bosszantott. Persze minden gól fontos a számomra, de sajnálom, hogy ez a csapatnak nem hozott eredményt. Azt éreztem, hogy a játékban benne volt a harmadik gól is, sajnos ez nem sikerült, de úgy látom, készen állunk Bulgária ellen."
A válogatottban 32 évesen debütált Cseri Tamás, akit az OTP Bank Ligában az előző szezon legjobb játékosának választottak, kiemelte, hogy egy álma vált valóra.
"Minden játékosnak ez az álma, hogy bemutatkozhasson a válogatottban. Szerintem a csapat azt csinálta a pályán, amit a mester kért tőlünk, kis szerencse hiányzott. Az oroszok jobban fel tudtak ellenünk készülni, a törököket sikerült meglepnünk" - fogalmazott Cseri.
A magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.
hírek innen, onnan
Ebben a napszakban veheted észre a demencia alig ismert jelét
A demencia egy kevésbé ismert, de annál zavaróbb tünete, a „sundowning", más néven „napnyugta-szindróma” amely a délutáni és esti...
Súlyos következményekről beszéltek a köztévé műsorában, erős kijelentések hangzottak el
Elemző fejtette ki véleményét a köztévében.
A gyanúsított apja először reagált a Morrison’s 2-ben történt halálos verekedésre
Bocsánatot kért az áldozat családjától.
Fizetőssé vált a szerelmesek egyik ikonikus zarándokhelye
Pedig nem is volt sosem a Capuleteké, sőt, középkorivá is csak több mint száz éve vált.
Filléres robotporszívóval rukkolt elő a Lidl: indulhat a roham, karácsony előtt ez most nagyon durva
Új akcióval jelentkezett a Lidl: jelentős kedvezménnyel kínálják a Silvercrest robotporszívót, amely most a korábbi ár töredékéért...
Molnár Nini megmutatta esküvői videóját
Ilyen volt a nagy napjuk Fucsovics Mártonnal.
Megszólalt a volt Tegyesz-igazgató a brutális Szőlő utcai videó után
Molnár László védhetetlennek tartja a történteket.
Szoboszlai Dominikot trónra emeli az angol média, szinte minden újságnál ő a meccs embere
Micsoda játékos! Ráadásul már a magyar válogatott csapatkapitánya a Liverpool legeredményesebb futballistája.
Kimondta Zelenszkij: Ukrajna lényegében feladja egyik legfontosabb háborús célját
Ukrajna nem fogja tudni visszaszerezni a Krímet, mivel nem elég erős a hadserege és nem kap a katonai művelethez megfelelő támogatást –...
Ma lejár egy fontos határidő a nyugdíjas utalványoknál
A mai napig lehetett kérni a nyugdíjas utalvány cseréjét!
Minden adott a kőolajár zuhanásához 2026-ban, már nincs szó méregdrága naftáról
Vannak kockázatok, de az elemzői konszenzus egyértelmű.
Volodimir Zelenszkij beadta derekát: most már készen áll erre
Az ukrán elnök kijelentette, hogy „készen áll a választásokra”, miután Donald Trump amerikai elnök megkérdőjelezte az ukrán...
Sport
Vádat emeltek Aján Tamás ellen, több száz milliót sikkaszthatott el
Letöltendő börtönt kért az ügyészség a 86 éves férfira.
Óriási zakó során debütált a magyar futballreménység a Liverpoolban
Az ifjúsági Bajnokok Ligájában az Internazionale gálázott Milánóban a „vörösök” ellen.
Szándékos francia vereség? A hollandok jobban örülnek a magyaroknak ellenfélként
A franciák szövetségi kapitánya mellett egy-egy győri játékos, Dione Housheer és Hatadou Sako is értékelt. Megvan a vb-negyeddöntő programja.
Jamie Carragher, a Liverpool legendája: „Szégyen. A fickó, aki kudarcot vallott a Chelsea-nél”
Jamie Carragher, a Liverpool egykori ikonikus játékosa, jelenleg televíziós szakértő élesen bírálta Mohamed Szalahot, aki a Leeds United elleni 3–3-as döntetlen utáni hétvégi nyilatkozataival felrobbantotta a „vö
Itt nézheti élőben a Liverpool Inter elleni BL-meccsét
Kedden a Bajnokok Ligája alapszakaszának hatodik fordulójában a Liverpool az Interhez látogat Milánóba. A 21 órakor kezdődő mérkőzést az RTL+ közvetíti élőben.
Tovább gyűrűzik az országos méretű bundabotrány: húszan már a rács mögött
Két élvonalbeli futballista sem helyezhető feltételesen sem szabadlábra.
Szoboszlait hibáztatják a Szalah miatt kitört liverpooli botrányért
A világhírű lap szerint az egyiptomi sztár nem lenne ekkora bajban, ha nem így reagál a történtekre a magyar csapattársa.
Arne Slot megtörte a csendet Mohamed Salah kirohanása után
Arne Slot szerint nem tudja garantálni, hogy Mohamed Szalah valaha is pályára lép még a Liverpool színeiben. A nyomás alatt lévő vezetőedző ugyanakkor hangsúlyozta: „Nem vagyok gyenge.”
Szalah hiányában Szoboszlai büntetője döntött, a Liverpool ismét nyert a BL-ben
Három ponttal zárta milánói túráját a Liverpool, amely Szoboszlai Dominik büntetőjével győzte le 1–0-ra a 2024-2025-ös idény BL-döntősét.
Már nem Lipcsei Péter a Soroksár vezetőedzője
Lipcsei Péter távozik a labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksártól, mostantól a Ferencváros utánpótlás-fejlesztéséért felel – írja a fradi.hu.
Felfedték a hétvégén rendőrök által bilincsben elvitt angol játékos nevét
Egy válogatott labdarúgót testi sértés és garázdaság gyanújával vettek őrizetbe London központjában szombat hajnalban. Most az is kiderült, hogy Ivan Toney-ról van szó. A szaúdi Al-Ahli csatárát egy elegáns lon
Hivatalos panaszt nyújtottak be Donald Trump FIFA-tól kapott Béke-díja miatt
Mint ismert, Gianni Infantino, a FIFA vezetője „Béke-díjat” adott át Donald Trump amerikai elnöknek a 2026-os világbajnoki sorsolási ceremónián.
Bulvár
Brüsszel reagált Orbán Viktor lázadására
A kormányfő egyértelművé tette: nem hajtja végre a migrációs paktum intézkedéseit.
Ekkor tör be a havazás hazánkba, a dátum sokakat elborzaszt majd, jelenleg ezt mondják az időjárás-előrejelzések?
Van esély a fehér karácsonyra?
Megrepedt a Hold – és ez nagy baj lehet
A Hold kérge jóval nyugtalanabb, mint hittük: egy friss kutatás szerint az Apollo–17 leszállóhelyén ma is aktív törésvonal húzódik, ami komoly kockázatot jelenthet a jövő holdbázisai számára.
Óriási a felháborodás a Kossuth tér karácsonyfája miatt, egy emberként szólalt fel az ország
Éles a kontraszt az épületek és a fa között.
Szijjártó Péter reagált Trump Orbán-cáfolatára: Ott ültem, valóban nem született megállapodás semmilyen 20 milliárd dollárról
A külügyminiszter most már védőpajzsról már nem írt egy szót sem.
Megszólalt egy volt intézetis: Juhász Péter Pál sötétedés után kísért be öltönyös embereket az épületbe
Az egykori lakó rendszeres fizikai bántalmazásról és embertelen körülményekről számolt be.
Szijjártó Péter bejelentette: Magyar-országra menekítik Hollandiából a Török Áramlatot üzemeltető vállalatot
Szerinte Magyarország energiabiztonsága ma nem működik Oroszország nélkül.
Meghozták a döntést a műszaki vizsgákról: erre számíthat, akinek 10 évnél öregebb autója van
Rengeteg autóst érint a döntés.
Rendkívüli adást jelentett be a közmédia
December 10-én a közmédia a kortárs magyar irodalom kiemelkedő alakjára, az idei év irodalmi Nobel-díjasára, Krasznahorkai Lászlóra irányítja közönsége figyelmét: tematikus filmválogatással tiszteleg a szerző e
A szakemberek megkongatták a vészharangot: akár nyelőcsőkrákot is okozhat, ha így iszod a téli szezon legnépszerűbb italát
Az őszi-téli hónapokban mindannyiunk számára nagy felüdülést jelentenek a forró italok, azonban korántsem mindegy, pontosan milyen hőmérsékleten is fogyasztjuk e nedűket.
Megszólaltak Pintér Sándorék a brutális Szőlő utcai videó után
Arra nem reagáltak, hogy állítólag ismerték a felvételt már hetek óta.
Szijjártó Péter: „Garantáljuk, hogy február elején az első beton lenn lesz a földben”
Gyorsabban haladnak a tervezettnél a paksi atomerőmű bővítésének munkálatai, így már a december 15-én kezdődő héten el tudják kezdeni a szakemberek az első beton öntését közvetlenül megelőző műszaki feladat
blogmorzsák
Ma lenne 91 éves Garas Dezső
Neve egyet jelent a magyar színjátszás egyik legnagyobb legendájával.
Az afgán-orosz háború testközelből
Szvetlana Alekszijevics interjúiban túlélők mesélnek a dicstelen "afgán kalandról"

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Fontos útfelújítások kezdődnek Pápa térségében
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat


