Ezt olvasta már?


Koronavírus - Húsvéti ellátás és lelki segítségnyújtás a vidéki településeken

A húsvéti ünnepek idejére is biztosítanak ellátást a rászorulóknak a vidéki önkormányzatok. A települések, a helyi egyházi szervezetek és a segélyszervezetek a koronavírus-járvány miatt folyamatosan gondot fordítanak a lelki segítségnyújtásra is.

Győrben az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény, amely naponta több mint ötszáz idősről gondoskodik, az ünnepek alatt is biztosít meleg ételt - közölte az önkormányzat az MTI-vel. A hosszú hétvégén is elérhető lesz az ügyeleti telefonszámuk, de bevásárolni nem tudnak az időseknek, ezért előzetesen kérték őket, hogy gondolják át, mire lesz szükségük.

A Szekszárdi Szociális Központ a húsvéti ünnepek alatt változatlanul naponta 250 ebédet visz ki idős embereknek - mondta Rottenbacher Ádám igazgató az MTI-nek. Mintegy kétszáz, többnyire egyedül élő idős embernek nyújtanak otthoni segítséget a városban és környékén. Munkatársaik a higiéniás szabályok betartása mellett nemcsak fizikai segítséget adnak az időseknek, hanem mentális támogatást is - tette hozzá.

Balassagyarmaton az ünnep alatt is megkapják az ellátást a helyi lakosok. Csach Gábor polgármester tájékoztatása szerint minden nap szállítanak majd meleg ételt, tehát nagypénteken, a hétvégén és húsvéthétfőn is. Gyógyszereket kedden és csütörtökön visznek ki, élelmiszerszállítás nagypénteken és húsvéthétfőn nem lesz.

Tatabányán a húsvéti hétvégre tekintettel csütörtökön kétnapi, szombaton három napra elegendő egy tál meleg étel szállítanak ki ezer, hetven év feletti lakosnak. A kiszállításban az önkormányzat és cégeinek 19 autója vesz részt, az ételt a város óvónői osztják szét.

Székesfehérváron egy hete működik a videotelefonos kapcsolattartás az idősotthonokban - közölte az önkormányzat. Jelezték, a szolgáltatás jelentősen csökkenti az aggodalmat, oldja a feszültségeket, hiszen az idősek és családtagjaik nemcsak hallják, hanem végre láthatják is egymást. A videotelefonos beszélgetésre hétköznap délelőttönként egyórás, míg hétvégi napokon délután kétórás időtartamban van lehetőség.

A Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat online szolgáltatást indított, amely a pedagógusokat, a szülőket és a gyerekeket is megszólítja. A megye pedagógusai hat héten keresztül csoportos konzultációkon vehetnek részt keddenként, szakemberek közreműködésével beszélhetnek problémáikról. Emellett az intézmény pszichológusai egyéni tanácsadást tartanak szülőknek az átalakult családi és szülő-gyermek kapcsolatok kezeléséről.

A Tiszántúli Református Egyházkerület sok online tartalommal készül a nagyhétre és húsvétra - közölte a püspöki hivatal sajtószolgálata az MTI-vel szerdán. Közleményük szerint a gyülekezetekben figyelnek az egyedülállókra és az idősebbekre is: telefonon tartják velük a kapcsolatot, bevásárolnak nekik, kiváltják a gyógyszereiket, hogy így is érezzék a lelki támogatást. A Magyar Református Szeretetszolgálat szerdán negyven debreceni családhoz juttatott el gyorssegélyként csomagot. Ezekbe tartós élelmiszerek, immunerősítők és gyerekeknek szánt csokitojás mellett keresztény kiadványok, bibliai igéskártyák is kerültek a lélek erősítésére.

A Szent Lukács Görögkatolikus Szeretetszolgálat három idősotthonban - Máriapócs, Hajdúszoboszló, Gacsály - 315 embernek, 50 férőhelyen pedig pszichiátriai betegeknek biztosít teljes körű ellátást - jelezte a szolgálat sajtóirodája. A szervezet a higiénés szabályok betartására ismeretterjesztő kisfilmeket készített, húsvét közeledtével pedig különösen ügyel arra, hogy az intézmények lelki vezetői igény szerint telefonon vagy videoüzenetben megkeressék az ellátottakat.

Nyíregyházán ingyenes telefonszámot biztosít a szociális vagy lelki segítségre szorulók számára a helyi család- és gyermekvédelmi központ. Az ügyintézők munkanapokon 8 és 16 óra között fogadják a hívásokat. Az önkormányzat közölte azt is: a városban zajlik a költségvetés áttervezése. A járvány elleni védekezéshez kapcsolatos költségek finanszírozására felülről nyitott büdzsé áll rendelkezésre.

Miskolcnak több milliárd forintos bevételkieséssel kell számolnia az idén a járvány miatt - közölte az önkormányzat sajtóosztálya az MTI-vel. Hozzátették, minden újabb kiadást szigorúan meg kell fontolni. A járványügyi védekezést minden más elé helyezik, emellett továbbra is a városüzemeltetési és szociális alapfeladatok ellátását tekintik elsődlegesnek.

A szekszárdi polgármester azt mondta: a költségvetést a leginkább azért kell áttervezniük, mert az intézmények nem működnek, de bevételektől is elesnek. Emellett az iparűzésiadó-bevételek jelentősen csökkenhetnek.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Ügyvédi Kamara tagjai ingyenes telefonos jogi segítséget nyújtanak a veszélyhelyzet végéig a megyei lakosoknak - írta a megyei önkormányzat a közösségi oldalán.

Kaposváron elrendelte a buszvárók fertőtlenítését Szita Károly polgármester. A politikus Facebook-oldalára felkerült videó szerint a munkát éjszakánként végzik egy magasnyomású légporlasztásos favédelmi géppel.

Pécsen az egészségügyi dolgozók részére új buszjáratot indítottak szerdán - közölte a Tüke Busz Zrt. A buszok a város legsűrűbben lakott része és a klinikai tömb között járnak 6 és 18 óra között. Hódmezővásárhelyen meghosszabbítják a parkolási bérletek érvényességi idejét annyival, amennyi ideig tart a kormányrendeletben előírt ingyenes időszak.

A hajdú-bihari önkormányzat sajtóirodája szerdán az MTI-vel azt közölte: kétszáz, helyiségek és közterületek fertőtlenítésére alkalmas, hátra rakható permetezőgépet ajánlott fel egy debreceni családi vállalkozás megyei települési önkormányzatoknak a koronavírus-járvány elleni védekezéshez.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Bemutatta új arcát a Tisza Párt: Orbán Anita szerint a magyar kormány az oroszok oldalán ül, „és mi vissza fogunk ülni a magyar oldalra”

A Berettyóújfaluból indult nő a nemzetközi üzleti világ csúcsára tört. Most Magyar Péter oldalán állítaná talpra a magyar...

Győzelem vagy semmi? Ez a 3 csillagjegy ki nem állhatja a vereséget

Van, aki vállat von a kudarcra, más viszont személyes támadásként éli meg. Bizonyos csillagjegyek számára a vereség nem egyszerű...

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Orbán Anita Magyar Péter műsorában beszélt a Tisza Párt külügyi stratégiájáról. Kevesebb függés az oroszoktól, erősebb...

Döbbenetes dolog történik szívroham után, új terápiák kidolgozásában segíthet

Képesek regenerálódni a szívizomsejtek a szívroham után, regeneratív kezelések jöhetnek.

Videó: elképesztő csapást mértek még támadás előtt az ukránok az orosz alakulatokra

A sikeres akció hátterében alapos, többnapos felderítő munka állt.

DK: Állami feladattá kell tenni a bírósági végrehajtást

A párt egyszeri adósságamnesztiát hirdetne, hogy csak a jogszerűen igazolt tartozások miatt indulhasson végrehajtás.

Ezt gondolják az emberek igazából Orbán Viktorrol, meg fogsz lepődni

Meglepő, hogyan gondolnak a magyarok igazából Orbán Viktorra.

Korábbi segítője szúrt ki Dárdai Pállal, az Újpestnek az emberelőny sem volt elég

Brutális belépő árnyékolta be a Dárdai Pál és Szélesi Zoltán első újpesti meccsét.

Fogadjunk, hogy rá sem ismerne Ördög Nóra két gyermekére - Nagyon megnőtt Mici és Venci

Ördög Nóra legújabb posztjaiban gyermekeivel látható, miközben jól látszik, mennyire megnőtt Mici és Venci.

0

Sport

Megvertük a verhetetlent: 2022 után ismét Eb-döntőt játszik a magyar pólóválogatott

A harmadik negyedig egyszer sem vezetett, utána lesimázta a görögöket Varga Zsolt csapata.

Kiborultak Szerbiában a magyarok elleni döntő előtt, Mandics üzent is a mieinknek

A történtek miatt panaszt nyújtottak be a szerbek az Európa-bajnokságon.

Szerb dráma vezéráldozattal az Eb-elődöntőben, ennek a magyarok örülhetnek

Megvan a magyar férfi-vízilabdaválogatott ellenfele a döntőre, visszavághatnak Vogelék.

A svájci szövetségi kapitány kimondta, mit gondol a Magyarország–Svájc meccs után a kézilabda Eb-n

A svájci média hangsúlyozza, hogy a magyar együttes volt a találkozó esélyese, így számukra az egy pont is bravúr.

Nevet változtat a 14-szeres magyar bajnok Budapest Honvéd labdarúgócsapata

A klub honlapjának szavazása egyértelmű eredményt hozott.

Ennyi esélye van a Fradinak az El-nyolcaddöntőre és negyeddöntőre

Az Európa-liga-csoportkör előtt kijött a Football Meets Data szokásos statisztikája.

Hétgólos hátrányból állt fel, és harcolt ki döntetlent a magyar válogatott az Eb-n

Elképesztő második félidőt produkált Chema Rodríguez együttese, amelynek így is egy ponttal kell beérnie.

Eb-döntős a férfi pólóválogatott

Kiváló játék után döntőben Magyarország.

Szalai Attilát kirakta a keretből, őrjöngött az edző a Fradi-kedvenc szép gólját hozó meccs után

Szerinte ha játékosa Sallai Roland csapattársa lenne, nem így alakult volna a pénteki bajnoki.

Így áll a magyar válogatott csoportja a kézilabda Eb-n Svédország sikere után + videó

A kézilabda Eb-n válogatottunk vasárnap 15.30-kor a szlovének ellen játszik.

Megvan a magyar futballválogatott első két idei ellenfele

Pótselejtezőt sajnos nem kell játszania a magyar csapatnak, de értelemszerűen így is pályára lép tavasszal, de csak felkészülési meccseken.

Szoboszlai és Klopp távolodik Madridtól, de így is küszöbön a Real-szenzáció

Xabi Alonso távozása óta megállás nélkül pörögnek a nevek, de úgy fest, megvan az új edző.

0
0

Bulvár

Könnyeivel küszködve vallotta be a szörnyű igazságot Jákli Mónika volt párja a tragédiával kapcsolatban

Boráros Gábor könnyek között vallott a Jákli Mónika halála óta átélt nehézségekről és a rá váró legfájdalmasabb feladatról.

A szexpóz, amit a nők utálnak, de a férfiak imádnak - A legszexibb a pasik szerint

A férfiak szerint pokolian szexi ez a szexpóz, a nők viszont kényelmetlennek és kiábrándítónak tartják.

Máris megvan, kit okolnak Jákli Mónika haláláért

Több szemtanú állítja: Jákli Mónika párja szinte a mentőkkel egy időben érkezett meg a balesethez. Míg hangosan azt kérte, hogy mentsék meg szerelme életét, egyesek szerint közben az elkallódott mobiltelefonját 

A nejem azzal fenyegetőzött, hogy elválik, nagyot koppant, mikor közöltem vele ezt

Ha rezeg a léc, nem lehet tudni, melyik lesz az utolsó csepp!

Bombát robbantott Geszti Péter: 4 millió feletti megtekintést ért el egy nap alatt a politikai posztja

Több mint 4 millió 200 ezer megtekintésnél járt Geszti Péter minapi közösségi médiás bejegyzése, amelyben a kanadai miniszterelnök davosi beszédét osztotta meg. A médiaszemélyiség azt írta: ennyi reakció még s

Schóbert Norbi megkérdezte egy hotel tulajdonosát Srí Lankán, tudja-e, kicsoda Orbán Viktor

A férfi igennel felelt, majd ki is fejtette, mit gondol a magyar miniszterelnökről.

6 szag, amit a vendégek azonnal észrevesznek, amikor belépnek az otthonodba

A vendégek gyakran észreveszik azokat a szagokat, amelyek felett mi már elsiklunk a mindennapokban. Íme hat szag, amit a látogatók azonnal kiszúrnak, és hogyan kezelheted őket.

Boráros Gábor vészjósló bejelentése: „Egyre jobban kezd összeállni a kép, mi történt Mónival”

Rejtélyes körülmények között vesztette életét Jákli Mónika, Boráros Gábor egykori párja. Szerelmükből négy évvel ezelőtt egy gyönyörű kislány született, aki még most sem tudja, hogy édesanyját sosem látj

0