Ezt olvasta már?


Az Acoustic Planet és a Muzsik és Volkova lett a legjobb utcazenész

Az Acoustic Planet, valamint a Muzsik és Volkova nyerte az idei Veszprémi Utcazene Fesztivál (VUF) két fődíját és az ezzel járó 500-500 ezer forintot.

"Az OTP Bank Veszprémi Utcazene Fesztivál közönségdíját az Acoustic Planet, a szakmai zsűri elismerését pedig a Muzsik és Volkova kapta. A tavaly elhunyt alapító főszervezőről, Horváth Károlyról elnevezett különdíjat Farkas Krisztina, a Muzsik és Volkova énekese nyerte, őt az utcazenészek választották maguk közül" - idézte Muraközy Pétert, a rendezvény alapítóját a szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közlemény.

A Horváth család felajánlásaként a díj 100 ezer forinttal egészül ki, szintén a család jóvoltából ugyancsak 100 ezer forintos különdíjat kapott a legfiatalabb versenyző, Stanfel Péter, a Luckies zenekar dobosa.

Tavaly a Lóci játszik vitte el az egyik fődíjat, az együttes idén valamennyi nagyfesztivál nagyszínpadán fellép mint a Nagy-Szín-Pad! tehetségmutató győztese. Augusztus 9-én ők indítják a Sziget fesztivál nagyszínpadának programsorozatát a Dubioza Kolektiv, a Billy Talent és Pink előtt.

Az utcazenészek versenyére idén húsz zenekar, előadó nevezhetett. A zsűri tagja volt az olasz Ferrara Buskers Festival programigazgatója, Stefano Bottoni és Jean-Pierre Enderli Berlinben élő dél-afrikai üzletember; Horváth Gergely, valamint Petruska András, a szakmai zsűri 2009-es díjazottja.

Az idei VUF-on július 19. és 22. között a hazai zenészek mellett francia, lengyel, portugál, holland és szlovén előadók is felléptek. A rendezvény a város tizenegy helyszínén zajlott, összesen 168 ingyenes koncertet tartottak.

 







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Meghalt Balázs Péter

A legendás színész 82 éves volt.

Kirúgtak egy 22 éves nőt, mert túl korán járt be dolgozni

Szokatlan munkahelyi történet került a nyilvánosság elé Spanyolországban. Egy 22 éves nő elveszítette állását, mert rendszeresen 40...

Így lesznek nyitva a hivatalok az ünnepek alatt

A két ünnep között is lehet majd – igaz, korlátozottan – ügyeket intézni.

Meghalt Balázs Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész

2007 és 2021 között a szolnoki Szigligeti Színház igazgatója volt.

Mi a gond a mai pénzrendszerrel, és hogyan lehetne jobbá tenni?

A jelenlegi pénzügyi rendszer számos problémával küszködik. A pénzteremtés és az eladósodás szoros összefonódása a rendszer...

Ellentmondásos volt a gyerekét leforrázó anya vallomása a rendőrök szerint

Megsérült az intézetben az édesanyja által leforrázott fiú.

Hansi Flick elmagyarázta, miért cserélte le Lamine Yamalt

Hansi Flick, a Barcelona vezetőedzője az Eintracht Frankfurt elleni 2–1-es BL-győzelmet követő sajtótájékoztatón elmondta, miért...

Ezt kell tenned a hűtővel még karácsony előtt

Tönkremehetnek az ünnepi ételek, ha erre nem figyelsz.

Elhunyt Balázs Péter

A népszerű színész 82 éves volt.

Gyors volt a kormány: megjelent a javítóintézeteket rendőri felügyelet alá helyező rendelet

Gulyás Gergely a szerda reggeli kormányinfón jelentette be, hogy a rendőrség felügyelete alá kerülnek a nevelőintézetek.

0

Sport

Vádat emeltek Aján Tamás ellen, több száz milliót sikkaszthatott el

Letöltendő börtönt kért az ügyészség a 86 éves férfira.

Óriási zakó során debütált a magyar futballreménység a Liverpoolban

Az ifjúsági Bajnokok Ligájában az Internazionale gálázott Milánóban a „vörösök” ellen.

Itt nézheti élőben a Liverpool Inter elleni BL-meccsét

Kedden a Bajnokok Ligája alapszakaszának hatodik fordulójában a Liverpool az Interhez látogat Milánóba. A 21 órakor kezdődő mérkőzést az RTL+ közvetíti élőben.

Szalah hiányában Szoboszlai büntetője döntött, a Liverpool ismét nyert a BL-ben

Három ponttal zárta milánói túráját a Liverpool, amely Szoboszlai Dominik büntetőjével győzte le 1–0-ra a 2024-2025-ös idény BL-döntősét.

Capello a Liverpool büntetőjéről: Botrányos, ilyet nem lehet megadni

Az olasz edzőlegenda, Fabio Capello a Sky Sport kommentátoraként dolgozott az Inter–Liverpool BL-mérkőzésen, melyet Szoboszlai góljával 1–0-ra nyert a vendégcsapat. Capello nem volt elégedett a játékvezetéssel.

Szoboszlai Dominikot trónra emeli az angol média, szinte minden újságnál ő a meccs embere

Micsoda játékos! Ráadásul már a magyar válogatott csapatkapitánya a Liverpool legeredményesebb futballistája.

Már nem Lipcsei Péter a Soroksár vezetőedzője

Lipcsei Péter távozik a labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksártól, mostantól a Ferencváros utánpótlás-fejlesztéséért felel – írja a fradi.hu.

Az UEFA és Slot is méltatta Szoboszlait, aki meg is szólalt a győztes BL-gólja után

A Liverpool vezetőedzője a magyar válogatottat is szóba hozta az Inter elleni siker után.

A hollandok a magyarok helyett máris a hanyag és megdöbbent norvégokra készülnek

A skandinávok kapitánya messze nem volt annyira elragadtatva, mint játékosai.

Hivatalos panaszt nyújtottak be Donald Trump FIFA-tól kapott Béke-díja miatt

Mint ismert, Gianni Infantino, a FIFA vezetője „Béke-díjat” adott át Donald Trump amerikai elnöknek a 2026-os világbajnoki sorsolási ceremónián.

Carragher nem tudta türtőztetni magát, majd ő is szóvá tette Szoboszlai tizenegyesét

A Szalah-t kritizáló exliverpooli játékos egy ember miatt kiemelten örül a győzelemnek.

0
0

Bulvár

Megrepedt a Hold – és ez nagy baj lehet

A Hold kérge jóval nyugtalanabb, mint hittük: egy friss kutatás szerint az Apollo–17 leszállóhelyén ma is aktív törésvonal húzódik, ami komoly kockázatot jelenthet a jövő holdbázisai számára.

Szijjártó Péter bejelentette: Magyar-országra menekítik Hollandiából a Török Áramlatot üzemeltető vállalatot

Szerinte Magyarország energiabiztonsága ma nem működik Oroszország nélkül.

A szakemberek megkongatták a vészharangot: akár nyelőcsőkrákot is okozhat, ha így iszod a téli szezon legnépszerűbb italát

Az őszi-téli hónapokban mindannyiunk számára nagy felüdülést jelentenek a forró italok, azonban korántsem mindegy, pontosan milyen hőmérsékleten is fogyasztjuk e nedűket.

Megszólaltak Pintér Sándorék a brutális Szőlő utcai videó után

Arra nem reagáltak, hogy állítólag ismerték a felvételt már hetek óta.

Szijjártó Péter: „Garantáljuk, hogy február elején az első beton lenn lesz a földben”

Gyorsabban haladnak a tervezettnél a paksi atomerőmű bővítésének munkálatai, így már a december 15-én kezdődő héten el tudják kezdeni a szakemberek az első beton öntését közvetlenül megelőző műszaki feladat

Trump: Orbán Viktor mindenképpen pénzügyi mentőövet kért, de ezt nem tudtam neki megígérni

Nem, nem ígértem neki, de ő mindenképpen kérte – mondta Donald Trump a Politico-nak.

Vádat emeltek Aján Tamás ellen, több száz milliót sikkaszthatott el

Letöltendő börtönt kért az ügyészség a 86 éves férfira.

blogmorzsák

Nagy mézes puszedli teszt

Csók, puszedli, puszi: a karácsonyi időszak egyik legnépszerűbb bolti süteménye a mézes puszedli. De vajon melyik a legfinomabb?

Az afgán-orosz háború testközelből

Szvetlana Alekszijevics interjúiban túlélők mesélnek a dicstelen "afgán kalandról".